ترابزون مرکز استان ترابزون است و یکی از مهم ترین مناطق دریای سیاه به شمار می رود و به دلیل برخورداربودن از بقایای تاریخی و زیبایی های طبیعی،منطقه ای بکر برای گردشگری به شمار می رود.   صومعه ها و روستاهای کوهستانی، قلعه ها و کلیساها، در این شهر بسیار زیاد است که هنوز بسیاری از توریست ها آنجا را کشف نکرده اند و بیشتر محلی های آنجا با آن مناطق آشنا هستند.

پایتخت سابق امپراطوری تریبسون، ترابزون می باشد که به لحاظ تاریخی به عنوان  Trebizond شهرت یافته است و به عنوان یک شهر مهم تجاری با ایران در جنوب شرقی و قفقاز به شمال شرقی  بوده است. محل آن در جاده تاریخی ابریشم نیز نشان دهنده  قدمت ادیان، زبان ها و فرهنگ ها برای قرن ها می باشد. امروزه  بقایای این گذشته غنی شده از  کلیساهای زیبا، صومعه ها، قلعه ها ومکان های دیگر می باشد . هنگام بازدید از ترابزون حتمآ برنامه ریزی برای دیدن این مناطق داشته باشید.

فرنود گشت شمارا دعوت به دیدن از جاذبه های توریستی ترابزون میکند

سفری لذت بخش با فرنود گشت1- Sumela صومعه


 

مطمئنا یکی از مهم ترین جاذبه های ترابزن، صومعه Sumela است ساختار آن کاملا شگفت انگیز است و  آن صومعه  در راستای صخره های شیب دار با چشم انداز زیبای طبیعی ساخته  شده است. کلیسای ارتدوکس یونانی که در سال 386 میلادی ساخته شده  ، در ارتفاع 1200 متر (3937 فوت) در پارک ملی التیندر واقع شده است. 

2- قلعه ترابزون Trabzon Kalesi


پایه های قلعه ترابزون در شهر ترابزون به دوران بیزانس مربوط می شود. ساختار زیبا و تاریخی آن از سه قلعه تشکیل شده است و که کارشناسان معتقدند که قسمت بالایی آن به سال 2000 میلادی میرسد، که  زمانی از آن به عنوان یک اکوپولیس استفاده می شده است. Alexios II از Trebizond قلعه های وسط و پایین ساخته شده است، در حالی که Tuğra (امضا) سلطان عثمانی محمد دوم در یکی از دروازه ها قابل مشاهده است. 

3- مسجد ایا صوفیه ترابزون


 


همچنین در شهر ترابزن،  کلیسای ارتدوکس یونان باستان در سال 1584 به مسجد تبدیل شد اما از قرن 13 میلادی تا زمانی که ترابزون به عنوان پایتخت Empire of Trebizod شناخته می شد ، تبدیل به یک مرکز مسکونی شد. ساختار تاریخی که در نزدیکی دریا واقع شده است، اکنون یک موزه است و یکی از زیباترین نمونه های معماری بیزانس است. 

4 - صومعه وازلون

 مورخان معتقدند که  صومعه وازلو در سال 270 میلادی ساخته شده است، سپس صومعه سوملا  ساخته شد. هنگامی که ثروتمندترین صومعه ارتدوکس یونانی در منطقه است، نقاشی های ساختاری، که صحنه هایی از آخرین قضاوت را نشان می دهند، زیبایی های شگفت انگیزی را به نمایش می گذارند. این میراث تاریخی پس از چندین بار که توسط پارس ها و ترک ها ویران گردید، در سال 1922 به طور کامل از بین رفت که با این وجود همچنان شگفت انگیز است. 

5 - عمارت آتاتورک ترابزون

 این عمارت زیبا (طراحی شده توسط یک معمار ایتالیایی) به عنوان یک خانه تابستانی برای یک بانوی برجسته یونانی در سال 1890 ساخته شده بود و بعد از آن این مکان متعلق به مصطفی کمال آتاتورک در سال 1924 شد. در سال 1987، خانه به موزه باستان شناسی و قوم شناسی تبدیل شد.

 

6 – روستای ازون گل ترابزون Uzungöl


Uzungöl در جنوب شهر ترابزون واقع شده است که یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری برای بازدیدکنندگان می باشد. روستای Uzungöl یک روستای دوست داشتنی است که توسط کوه های سبز با دریاچه ای بزرگ در وسط محاصره شده است که جای خوبی برای استراحت و پیاده روی می باشد.


ترابزون  

;
تور های متنوع تر در کانال تلگرام فرنود گشت
Farnoudgasht