شماره های تماس

۶۶۵۶۴۲۱۲ فرنودگشت

۰۹۱۲۰۷۲۲۱۴۲ خانم راد

۰۹۱۲۳۲۳۹۱۰۲ خانم الماسیترابزون کجاست ؟ چه جاذبه هایی دارد؟ چرا اصلا به ترابزون سفر کنیم ؟ چه راه هایی برای رفتن به ترابزون هست ؟ چرا تور ترابزون بصورت زمین اجرا می شود ؟ همه این ها سوالاتی هستند که یک توریست یا مسافر قبل از سفر ترابزون باید از خود بپرسد . مجموعه فرنود گشت به عنوان یکی از پیشتازان درعرصه تورهای زمینی خارجی و ازاولین مجریان تورزمینی ترابزون ترکیه به سوالات شما اینگونه پاسخ میدهد .

موقعیت جغرافیایی ترابزون

ترابزون شهری بندری و ساحلی در سواحل دریای سیاه ترکیه است که از آن به عنوان عروس سواحل دریای سیاه نام می برند .این شهر زیبا دارای آب وهوایی  نیمه مرطوب و جنگلی است که بی شباهت به استان گیلان نیست و رودخانه ها ، کوه ها و جنگل  ها و آبشارها و دریاچه های بسیار زیبایی دارد . ترابزون در مسیر جاده ابریشم قرارد داشته و از قدیم با تبریز و منطقه قفقاز شمالی دارای تجارت بوده و نزد بازرگانان قدیمی شهری شناخته شده بوده است.

نام ترابزون پیشینه ای یونانی دارد .این شهر در تمامی فصول سال زیبایی های خاص خود را دارد و در تابستان تفریحات آبی نیز بدان اضافه می شود . علی رغم نام دریای سیاه که تصور دریایی با رنگ بد را ایجاد میکند آب دریا خوش رنگ و زیبا و بسیار تمیز است و شنا کردن در آن لذتی وصف ناشدنی دارد. فاصله ترابزون از مرز بازرگان حدود 600 کیلومتر است که با اتوبوس  درکمتراز8 ساعت می توان آن را طی کرد.

نام ترابزون به دلیل وجود تیم فوتبال قدرتمند و باشگاه معتبر ترابزون سپور در دنیای ورزش فوتبال کاملا شناخته شده است. جمعیت شهری ترابزون در حدود 320 هزار نفر می باشد و اکثرا مردم ترک نژاد و ترک زبان هستند و جمعیت کوچکی از مردم مناطق قفقاز و روسیه و ایران نیز در آن زندگی می کنند . این شهر زادگاه یکی از پادشاهان عثمانی به نام سلیمان باشکوه بوده است.

شهر ترابزون  از سال 2000خواهرخوانده شهرهای رشت و زنجان محسوب می شود. شهر های دریای سیاه نظیر ریزه ، ترابزون ، اردو ، اونیه ، سامسون بزرگترین تولید کننده فندق و گیلاس هستند و بیشتر چای و ماهی ترکیه از این منطقه تامین می شود. ترابزون دارای دانشگاه های خوب و معروفی نیز هست که از سرتاسر ترکیه برای تحصیل دانشجویان به آنجا میروند.

آب و هوای ترابزون

 دمای سالانه ترابزون در گرمترین ماه های تابستان از 28 درجه و در سرد ترین ماه های سال از 5 درجه عبور نمیکند . برای پاسخ به پرسش اینکه چرا باید با تور ترابزون به ترابزون سفر کنیم باید گفت این شهر بیشتر از 15 جاذبه برای توریست ها دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست و تجربه ای به تجربیات سفر انسان اضافه می نماید . پوشش گیاهی نسبتا خوبی دارد و باغات فندق ترابزون از مهمترین بخش های اقتصادی کشاورزی است .

راههای مسافرت به ترابزون

 ترابزون دارای فرودگاهی بین المللی است که از شهرهای استانبول ، آنکارا ، آدانا ، بورسا و برخی از شهر های اروپایی پروازهای برنامه ای دائر می باشد . برای مسافرت هوایی به ترابزون تا به حال پرواز مستقیمی از ایران وجود نداشته و تنها می توان از پروازهایی که از سایر شهرهای ترکیه به ترابزون وجود دارد استفاده نمود که این به معنی ساعات پروازی بیشتر وهزینه بیشتر برای مسافرت به ترابزون است.

ترمینال ترابزون یا اتوگار به زبان ترکی در غرب شهر ترابزون قرار دارد و خطوط اتوبوس رانی به شهرهای مهمی نظیر کاپادوکیه ، قیصریه ، استانبول ، تفلیس ، باتومی ، دوبایزید ، اردهان ، کارس ، باکو و ایروان دارد .در خود شهر ترابزون مینی بوس هایی وجود دارد که با هزینه کمتر از تاکسی به شهرها و شهر ک های اطراف ترابزون مسافران را جا به جا می نمایند.

هزینه تاکسی داخل شهری به علت قیمت بالای سوخت هزینه زیادی دارد. حمل نقل دریایی نیز در حال حاضر مابین ترابزون ترکیه و سوچی روسیه خط دریایی وجود دارد که دوبار در طول هفته میتوان با کشتی به سوچی مسافرت کرد هزینه آن در حدود 110 دلار و مسافت آن کمتر از 8 ساعت است.

جاذبه های توریستی ترابزون در تور ترابزون

از مهمترین جاذبه های گردشگری ترابزون می توان به دریاچه اوزون گول اشاره نمود. اوزون در زبان ترکی به معنای طویل و گول هم به معنای دریاچه می باشد.این دریاچه به دلیل قرارگرفتن ما بین دره های جنگلی و سرسبزی و مه آلود بودن  دربسیاری از اوقات تبدیل به یک جاذبه توریستی گردیده و در اطراف دریاچه یک مسجد زیبا ساخته شده و مغازه ها و هتل های کلبه ای بسیاری در اطراف دریاچه ساخته شده.


برخی از مسافران در طی حضور خود در ترابزون چند شبی را نیز در اطراف دریاچه اقامت می کنند . فاصله دریاچه از شهر ترابزون کمتر از دو ساعت می باشد و از مسیر چایکارا در غرب ترابزون به آنجا راه است و از شهر ریزه نیز می توان به اوزون گول راحت سفر کرد.

جاذبه بعدی ترابزون کوشک آتاتورک یا همان ویلای آتاتورک است که اکنون به موزه تبدیل شده است . آتاتورک به معنی پدرترکها  لقبی است که به مصطفی کمال پاشا داده اند.وی زاده یونان بود که تا پیش از جنگ اول جهانی بخشی از خاک امپراطوری عثمانی محسوب می شد و بنیان گذارجمهوری ترکیه بود و دلیل ملقب شدنش به آتاتورک توسط مجلس ترکیه رشادت های جنگی در جنگ چاناق قاله و جلوگیری از سقوط استانبول توسط نیروهای انگلیسی و فرانسوی بود.


این ویلا درسه طبقه در دل باغی ساخته شده و در سفرآتاتورک به شهر ترابزون به وی پیشکش  شده بود . تمامی اسباب قدیمی ویلا در آن وجود دارد و تخت خواب آتاتورک نیز همانگونه با پرچم ترکیه نگه داری شده است . ارزش این ویلا به خاطر ساختمان و زمین آن نیست و بیشتر ارزش معنوی دارد زیرا که آتاتورک هنوز هم برای مردم ترکیه فردی بسیارمحترم و دوست داشتنی است.ورودی ویلا به دلیل موزه بودن آن و هزینه های نگه داری و خدمه آن برای هر نفر 10 لیر ترکیه است که برای گروه ها امکان گرفتن تخفیف وجود دارد. بازدید از این بنا به علت قرار داشتن در مرکز شهرهزینه چندانی ندارد و برای علاقه مندان به تاریخ توصیه می شود.

جاذبه بعدی صوملا است که یک صومعه تاریخی ارتدکس یونانی است که در دل صخره های کوهستان پونتیک  و درارتفاع 1200 متری در دره آلتیندر ساخته شده که شامل اتاق های درس و آشپزخانه و خوابگاه و کتابخانه بوده است . این صومعه بنا بر سقوط سنگ های کوه و خطرات ناشی از ان از سال 2015 مسدود شده و طرحی جهت ایمن سازی آن درحال اجرا می باشد که تا کنون امکان بازگشایی آن فراهم نشده است .


از دیگر جاذبه های ترابزون می توان به بزتپه اشاره کرد که به معنای تپه خاکستری رنگ است و رستوران ها و کافه های بسیار زیبایی بر فراز بزتپه وجود دارد و دور نمای پانورامیک زیبایی از شهر ترابزون و دریای سیاه دارد.


پارک زاگنوس که در مرکز شهر قرار دارد برای یک نیم روز به هنگام  صرف ناهارمناسب بازدید می باشد. این پارک زیبا در قسمت  پایینی پل ماشین رو و درکف دره قرار دارد و حول رودخانه ساخته شده و برای استراحت وعکس عالی می باشد. موزه حاجی صوفیا از دیگر اماکن تاریخی توریستی ترابزون ترکیه است که در مرکز شهر قرار دارد و معماری با شکوه کلاسیک آن یاد آوری عظمت گذشته این شهر است .


چال ماغاراسی یک غار زیبا است که در دل کوهستانی های جنوب غرب ترابزون قرار دارد در جاده چالکوی قرار دارد که در تابستان ها دیدن جاده های سرسبز جنگلی و بازدید از این غار زیبا و مجموعه آبشار و رودخانه آن بسیار لذت بخش است و در اطراف آن رستوران هایی وجود دارد و می توان غذای اصیل ترکیه ای را در آن طبیعت زیبا امتحان کرد. برای رفتن به این محل در حدود دو ساعت زمان با ماشین صرف خواهد شد . در ایام تابستان آژانس های محلی تورهای یک روزه به این منطقه با قیمت های ارزان ترتیب می دهند که می توان برای صرفه جویی از این تورها نیز استفاده کرد.


موزه ترابزون سپور نیز برای ورزشکاران رشته فوتبالی که در تور ترابزون  به این شهر سفر می کنند ممکن است بسیار جالب باشد . کلیسای سنت آنه ، موزه ترابزون ، پارک طبیعت سورمنه ، قلعه ترابزون ، مسجد جامع ، مسجد جامع گل بهار خاتون ، بازار اروپایی (روسی)، خیابان اوزون سوکاک ، موزه شهر ترابزون ، معبد گل بهار خاتون ، پارک ملی آلتیندره ، پارک طبیعت بشیک داغ ، بنای تاریخی کایماکلی ، مسجد جامع فاتیح ، ساحل دریای سیاه ، آیدره ، ریزه ، اردو ، بزتپه ، مرکز پاتیناژ ترابزون ، باغ گیاه شناسی ترابزون ،میدان آتاتورک ، پل زاگنوس ، صنایع دستی کارون از مهمترین جاذبه های ترابزون است.

بازدید ازمغازه های و رستوران های ترکی با غذا های رنگارنگ و حلال برای هر مسافری در تور ترابزون یک تجربه بزرگ است . ترابزون دارای نان ها و غذا های محلی مخصوص است مثل نان پیتا و نان ذرت . در ضمن برای کسانی که تمایل دارند در تور ترابزون از باتومی گرجستان هم دیدن کنند این امکان فراهم است تا بصورت گروهی یا انفرادی در کمتر از سه ساعت به این شهر ساحلی گرجستان سفر کنند.

مراکز خرید ترابزون که در تور ترابزون نباید از دست داد!

ترابزون دارای چندین و چند مرکز خرید است که با توجه به قیمت لیر ترکیه خرید اجناس با کیفیت مناسب ترک ازاین مراکز وجه اقتصادی دارد. مرکز خرید فروم یکی از بزرگترین و مجهز ترین مراکز خرید است که طیف وسیعی از پوشاک ، لوازم منزل ، باغ ، سوپر مارکت ، پروتئینی و ... را در بر میگیرد و در سراسر ترکیه بصورت زنجیره ای وجود دارد و بصورت استاندارد کالا های با کیفیت مناسب ارائه میکند.


مرکز خرید اوتلت جواهر (ازمد خارج) از جمله مراکزی است که البسه سال های گذشته که به فروش نرسیده اند را با قیمت های بسیار پایین عرضه میکند .


فروشگاه های زنجیره ای میگروس نیز گزینه خوبی برای خرید های روزانه می باشد . مرکز اوتلت وارلیباس نیز از جمله اوتلت های ارزان ترابزون می باشد . مرکز خرید صنایع دستی کارون ، نقره فروشی ، بازار نقره ، مرکز خرید میرا پارک ، مرکز خرید آیبایک از جمله مراکز خید است و بازار روسا یا اروپایی در مرکز شهر انواع اجناس را عرضه کرده است.

ولی ما برای شما یک پیشنهاد داریم دست نگه دارید و در تور ترابزون تمام پول خود را در ترابزون هزینه نکنید . چرا که در تور ترابزون ما برنامه ای نیم روزه در یکی از شهر های مسیر به نام ارزروم ارائه میکنیم که ویژه خرید از مرکز خرید فروم این شهر است که قیمت های آن بطور باورنکردنی ارزان است و بیشترین برند های خارجی و داخلی ترکیه در آن حضور دارند . در ضمن پیست اسکی پالاندوکن ازجمله پیست های معروف ترکیه درنزدیکی شهر ارزروم و در فاصله چهار ساعتی ترابزون قرار دارد. در کل خرید چای ، فندق ، مربا ، لباس ، صنایع دستی مانند نقره ، روغن فندق و گردو به دلیل اینکه کلسترول ندارند و اصل هستند در ترابزون پیشنهاد می شود. گفتنی است که در ماه های تابستان که توریست زیادی به این شهر سفر میکند ممکن است که قیمت ها کمی متفاوت تر باشد و امکان گرفتن تخفیف نسبت به سایر فصل ها سخت تر باشد .


هتل های ترابزون

ترابزون دو دسته هتل دارد یک دسته هتل های نزدیک ساحل که در فصول گرم سال بسیار شلوغ و گران قیمت هستند و هتل های شهری که در میان هتل های شهری هتل های اطراف میدان آتاتورک و خیابان اوزون سوکاک گرانتر از بقیه هستند . به چند مورد از هتل های خوب ترابزون در این مقاله اشاره میکنیم . هتل پنج ستاره رادیسون بلو ترابزون که هتلی زنجیره است و بر فراز بزتپه قرار دارد که نمای زیبایی از شهر را میتوان از پنجره اتاق تماشا کرد.


هتل زورلو گرند ترابزون درمرکز شهر ترابزون قرار دارد و لابی زیبای آن هر شب با موسیقی زنده میهمانان را نوازش میکند . هتل پنج ستاره دابل تری بای هیلتون ترابزون که درنزدیکی ساحل قرار دارد ازجمله با کیفیت ترین های ترابزون است.  از هتل های چهار ستاره ترابزون می توان به هتل آسلیا ترابزون اشاره کرد که دارای کیفیت بالا و امکانات خوبی است و مرکز اسپای خوبی نیز دارد.

هتل نووتل ترابزون ، هتل پارک ددمان ترابزون ، هتل یلی پارک ترابزون ،هتل گرند واوز ترابزون ، هتل سایلاملار ترابزون ، هتل اوسته پارک ، هتل کوهلا ، هتل سرا لیک ترابزون از جمله هتل های چهار ستاره خوب ترابزون می باشند و هتل های سه ستاره نیز موجود هستند که قیمت کمتری دارند وامکانات آنها قدری کمتر است ، هتل های نظیر یلدیز لایف ، اکسولار، هانزاده ، ناظار، مورا و... از جمله آنها است .

در صورتی که قصد اقامت طولانی تر ی را دارید می توانید از طریق شرکت فرنود گشت و کارگزاری های طرف قرارداد نسبت به اجاره آپارتمان درترابزون یا اجاره ویلا اقدام نمایید. و در صورتیکه  قصد سرمایه گذاری و مهاجرت و یا تحصیل دراین شهر را دارید ما میتوانید امور شما را نمایندگی نماییم . چنانچه قصد دارید برنامه ریزی برای بازدید از چند شهر ترکیه داشته باشید و ترابزون یکی ازمقاصد شماست ما میتوانیم کلیه خدمات گردشگری و اقامتی مربوط به این شهر وسایر شهر های ترکیه  را به شما ارائه دهیم . فرنود گشت مجری تور ترابزون و نماینده کارگزاری ترابزون می باشد . در صورتیکه مقاله فوق برای شما سودمند بود می توانید با ارائه نظرات در انتهای صفحه ما را در بهتر شدن آن یاری نمایید. 

ترابزون   تور های پیشنهادی ما  
reply

سهیل

سه شنبه, 18 دی 1397 سلام ببخشید قیمت تور ترابزون برای عید 98 چنده؟
reply

مدیر سایت

جمعه, 26 بهمن 1397 درود و عرض ادب دوست من برای اطلاعا از قیمت تورهای ترابزون،بهتره که با همکارای ما در تماس باشید. موفق باشید.
reply

pouya

پنج شنبه, 27 دی 1397 معمولا تور ترابزون چند روزه برگزار میشه و قیمت اون چقدر هست؟
reply

مدیر سایت

جمعه, 26 بهمن 1397 بسته به نوع تور،تعداد روزهای تور ترابزون مشخص میشه.اما معمولا به صورت 5 روزه یا 6 روزه برگزار میشه دوست من.
reply

علی محبی

دو شنبه, 08 بهمن 1397 سلام برای اردیبهشت که هوا خوبه تور اجرا میشه؟
reply

مدیر سایت

جمعه, 26 بهمن 1397 بله،حتما.اردیبهشت یکی از بهترین زمان های سفر به ترابزون هست.متظر پکیج تور ترابزون باشید.
reply

فرشاد

شنبه, 13 بهمن 1397 ویو هتلتون تو ترابزون رو به دریاچه ازوم گل هستش ؟
reply

مدیر سایت

جمعه, 26 بهمن 1397 درود .در صورتیکه تور به مقصد دریاچه اوزون گل برگزار بشه.بله.
reply

مینا فغفوری

پنج شنبه, 18 بهمن 1397 سلام من با تور شما به باکو رفته بودم از تور شما بسیار راضی بودم می خواستم بدونم برای استانبول هم تور برای عید می گذارید و قیمت تور ترابزون هم معلوم گردد متشکر می شوم .
reply

مدیر سایت

جمعه, 26 بهمن 1397 مرسی از شما و خوشحالیم که راضی بودید از خدمات ما دوست عزیز.قیمت تورها بسته به زمان برگزاری،در همین صفحه اعلام میشه.
reply

mehdi

جمعه, 26 بهمن 1397 معمولا تورهای ترابزون در کدام هتل برگزار میشه؟
reply

مدیر سایت

جمعه, 26 بهمن 1397 خوب ما سعی میکنیم در هتل های مرکز شهر و با کیفیت تورهای ترابزون رو برگزار کنیم.اما در صورت اعلام پکیچ تورهای ترابزون،هتل های تور ترابزون رو هم اعلام خواهیم کرد.
reply

ايمان سبحاني

دو شنبه, 06 اسفند 1397 تور ترابزون عاليه البته من با ماشين خودم رفتم ولي خيلي خوش گذشت ً
reply

مربم

یک شنبه, 04 فروردین 1398 سلام خسته نباشید اگر تور هوایی ایران بخواهیم امکانش هست؟ سوال بعدی اینکه میشه هوایی به استانبول رفت و ا اونجا با اتوبوس به ترابزون رفت؟
reply

مدیر سایت

شنبه, 17 فروردین 1398 سلام ، بله دوست عزیز به صورت هوایی میشه به استانبول رفت و از اونجا هم به صورت هوایی به ترابزون رفت ، پرواز مستقیم از ایران به ترایزون وجود نداره
reply

مربم

یک شنبه, 04 فروردین 1398 سلام خسته نباشید اگر تور هوایی ایران بخواهیم امکانش هست؟ سوال بعدی اینکه میشه هوایی به استانبول رفت و ا اونجا با اتوبوس به ترابزون رفت؟
reply

مدیر سایت

شنبه, 12 مرداد 1398 سلام ، امکان تور هوایی از ایران به طور مستقیم خیر نیست ولی درسته میشه به صورت هوایی رفت به استامبول و از اونجا به ترابزون ، و از ایران شرکت فرنودگشت اجرا کننده تور گروهی زمینی به ترابزون می باشد
reply

مریم

سه شنبه, 27 فروردین 1398 با سلام ببخشید برای کنفرانس علمی IEEE باید از تاریخ 12 اردیبهشت تا 14 اردیبهشت در ترابزن باشم تور هوایی که 11 اردیبهشت حرکت باشه و 14 یا15 برگرده ارایه میدهید؟
reply

مهدیه

سه شنبه, 08 مرداد 1398 سلام.هزینش با هواپیما چقدر میشه ؟ و اینکه منظورتون از 4 شب اقامت بدون راهه درسته ؟
reply

مدیر سایت

شنبه, 12 مرداد 1398 سلام دوست عزیز به تور ترابزون صورت هوایی اجرا نمیشه چون پرواز مستقیم از ایران به ترابزون وجود نداره و منظور از 4 شب بله بدون محاسبه راه هستش
reply

محمد

شنبه, 19 مرداد 1398 سلام.چه روزهای کشتی هست از ترابوزان به سوچی وچه ساعتی.اگر قیمت تقریبی هر نفر رو بگید ممنون میشم.


دسته بندی


عضو خانواده فرنودگشت شوید

;
تور های متنوع تر در کانال تلگرام فرنود گشت
Farnoudgasht